Новини
Русская Українська

Охорона білого лелеки в Україні закріплена законодавчими актами. Він охороняється законом України «Про тваринний світ», а також Боннською, Бернською та Рамсарською конвенціями. Таким чином цей вид захищений від фізичного винищення і руйнування середовищ його існування. Однак повсякденне життя білого лелеки – це низка небезпек, з якими постійно стикаються птахи і багатьом вони коштують життя. 

Територія гніздування білого лелеки охоплює більшу частину Європи, Малу Азію та Північну Африку. Чисельність світової популяції білого лелеки оцінюється в 230 тисяч пар, при чому більше 30 тисяч пар – в Україні. Найбільше їх живе на заході (крім високогір’я Карпат) та на півночі країни.

Велику проблему становлять гнізда, збудовані на діючих електричних опорах. Протягом останніх десятиліть відбувається процес переселення лелек з дерев і дахів на опори низьковольтних ліній електропередавання. Причиною цього є заміна дахового покриття людських будівель та зручність опор. Підліт до опори завжди вільний, а проводи та траверси створюють вигідне опертя. Сьогодні в Україні близько 30% гнізд лелек розташовані на опорах. Кількість гнізд на електроопорах з року у рік зростає. 

Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону. Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються від зіткнення з електролініями. Наслідком цього є смерть або каліцтво птахів, замикання в електромережі, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні. В дощову погоду гніздо провокує додаткові втрати електроенергії. 

Не лише гніздування, а й перебування поблизу високовольтних електроліній (35-110кВ) становить загрозу для життя птахів та спричинює аварійні вимкнення електропостачання. 

Щоб захистити ізолятори від забруднення птахами, на повітряних лініях 35-110 кВ встановлюють захисні ковпаки на ізолятори виробництва ТОВ «Віком Т». 

 

Каталог продукції

Захисні пристрої на ізолятори

Арматура для СІП

Гумотехнічні вироби

Маслопоказчики

Припої та флюси

Інша продукція для обленерго

Вироби з кольорових металів

Дорожня продукція

Електроплити промислові

Все для електроопалення

День енергетика
Охорона білого лелеки
Ми відкрились!Фактична адреса:

 

м. Рівне

вул. В'ячеслава

Чорновола 39

Юридична адреса:

 

м. Рівне

вул. В'ячеслава

Чорновола 39

Контактні телефони:

+38(098)461-10-65

+38(067)360-21-07

+38(099)202-66-03 

Ф:8(0362)60-86-33 

 

Електронна пошта: